bezpečnost
11.11.2013 20:53Pokyny a bezpečnost
CVIČENÍ S BATOLATY A KOJENCI a KREATIVITA V POHYBU
ZÁVAZNÉ POKYNY PRO ÚČASTNÍKY KURZŮ CVIČENÍ a KREATIVITY V POHYBU
Kurzy probíhají v prostorách malé tělocvičny a zrcadlového sálu sokolovny Mladá Boleslav
- Účastníkem kurzu je: dítě a doprovod (oba aktivně cvičí, pracují)
- Klient (objednatel kurzu) je zodpovědný za to, že případně jím určený doprovod dítěte je s těmito pokyny obeznámen a bude důsledně je dodržovat.
- Kurzů se nesmí účastnit osoby s přenosnou či akutní chorobou, osoby nachlazené. Zároveň se nemohou kurzu zúčastnit osoby podnapilé či pod vlivem návykových látek. Objeví-li se u dítěte či doprovodu přenosná infekční choroba, která nebyla zřejmá (např. meningokoková infekce) je klient povinen tuto skutečnost neprodleně nahlásit provozovateli kurzů, aby mohl upozornit ostatní cvičence
- Doprovod je povinen se dostavit před cvičením tak, aby se stihli převléknout a připravit na lekci. Začátek lekce je daný a čekat nebudeme.
- Pro přístup s kočárky je určen hlavní vchod sokolovny na vyvýšeném nájezdu, přes 3 schody do prostředních dveří. Před vstupem do šatny zanechte kočárek v prostorech pro ně vyhrazené - tj aula sokolovny, budou pod dohledem dozoru sokolovny. V tomto prostoru zanechávejte i kola, mokré deštníky atd.
- V šatné vložte prosím své věci (kromě bot a bund) do ikea tašek k tomu určenýcha zavěšte na věšáky . Zamezíte tak padání vašeho oblečení na zem či jeo záměně. Nenechávejte v šatně žádné cennosti, peníze, mobilní telefony, vše si berte sebou do tělocvičny. Mobily si prosím vypněte nebo stáhněte zvuk, tak aby nikoho v průběhu lekce nevyrušoval..
- Dodržujte základní hygienické zásady. Pro děti budou k dispozici nočníky, které je potřeba po použití vylít a vymýt. Pleny, kapesníky a vlhčené ubrousky patří do odpadkového koše v šatně.
- Během cvičení nepodáváme dítěti žádné jídlo, pití naopak kdykoli si dítě řekne. Pokud se pití rozlije, je potřeba to nahlásit a utřít.Je-li hlad dítěte neodkladný, opusťte prosím cvičebnu a podávejte jídlo v šatně a to i křupky a jiné laskominy. Narušuje to soustředěnost ostatních. V žádném případě nebude dítě běhat s plnou pusou!
- Cvičenci, kteří budou cvičit v zrcadlovém sále, počkají na pokyn lektorky, která je převede velkou tělocvičnou, kde bude probíhat výuka škol. Pokud budete procházet tělocvičnou bez dozoru a budete ohroženi jakoukoli formou (míč, letící hokajka atd.) neneseme za vaše počínání žádnou zodpovědnost. V případě pozdního příchodu, vyhledejte službu sokolovny a požádejte o pomoc, při procházení.
- Kurzovné platíme nejpozději první hodinu kurzu a to za celý kurz najednou. Kurz má tolik lekcí, kolik je předem určeno – KURZY CVIČENÍ I KREATIVITY podzim 2013 - mají 10 lekcí.
- Kurzy se nepřerušují, pokud k tomu nebudeme nuceni technickými či zdravotními okolnostmi. Klient má nárok na 2 náhradní hodiny, které proběhnou další 2 týdny po ukončení kurzu, nebude-li určeno jinak. Ostatní nevyčerpané lekce propadají,
- Pokud se nemůžete na cvičení dostavit, prosím, o omluvu formou SMS na určené kontaktní číslo. Případně e-mailem nejpozději však do 22.00.
- Za bezpečnost dítěte zodpovídá doprovod .
- Je potřeba vždy vědět, kde mám dítě a co právě dělá.
- Doprovod zodpovídá za vhodnost obuvi ( pevná pata u chodících jedinců) a oblečení pro cvičení a to jak pro dítě, tak pro doprovod.
- V průběhu lekce doprovod pečlivě sleduje instruktorku a důsledně se řídí jejími pokyny. Nezapomínejte, že s dětmi cvičíte vy, instruktorka je jen metodik lekce. Za bezpečnost dětí po celou dobu kurzu zodpovídá doprovod a to ve všech prostorách sokolovny.
- Úkolem cvičitele je dobře a názorně záchranu předvést.
- Doprovod musí znát průběh pohybu a „nebezpečná místa“ ve cviku. Není-li rodiči něco jasné je potřeba se ptát, nikoho tím neobtěžujete, proto jsme tady.
- Doprovod nesmí dítěti při provádění cviku překážet, ale musí být v takové vzdálenosti, aby zvládl dítě zachytit, neurčí-li lektorka jinak.
- DÍTĚ JE TAK SOUSTŘEDĚNÉ JAK SOUSTŘEDĚNÝ JE JEHO DOPROVOD!
- Dítě chytáme vždy co nejblíže těžišti těla. Tedy v pase, pod rameny, pod zády. Není-li to možné, uchopíme, uchopíme dítě co nejblíž k tělu (paži za předloktí, nohu za stehno. Zachycení dítěte za ruku či zápěstí může způsobit úraz či chronické problémy se zápěstím.
Při kreativitě:
- Dbejte zvýšené opatrnosti!
- Pracujete s malými předměty, je třeba dítě sledovat kam si je strká!
- Zvlášťe bdělé buďte při práci s lepidly a nůžkami!
- Pracujte tak, aby jste neohrozovali druhé!
Sem můžete vložit nový nebo přetáhnout existující obsah.
Pro nápovědu jak začít klikněte zde
———
Zpět